Szép eredménnyel zártak a Váci Vízmű SE triatlonosai

Debrecenben járt a Váci Vízmű Sportegyesület triatlon szakosztálya, ahol fennállásának eddigi legszebb eredményeit érte el. Az egyesület szakosztálya 18 fővel, indult el Debrecenben, az Aquatlon (úszás-futás) Országos Bajnokságon, ahol olyan nagy csapatok között került megmérettetésre, mint a Ferencváros, vagy a rendező Debrecen népes csapatai.

A kis triatlonosok a tavalyihoz képest egy helyet előre lépve a VII. helyet szerezték meg az egyesületi pontversenyben, a képzeletbeli éremtáblán pedig az ötödik helyen végeztek. Egyéniben öt érmet 2 arany, 2 ezüst, 1 bronzot gyűjtöttek be a versenyzők. Csapatban pedig értékes pontszerző helyeket csíptek el.

Újonc 1 korosztályban Szokol Kristóf magyar bajnok, Balogh Bertalan szorosan 1 másodperccel mögötte 2., újonc 2 korosztályban Tilinger Hunor magyar bajnok, Hertel Máté 11., Nádasi Gergely 12. Csapatban az újonc 2 fiúk 5 másodperccel maradtak le a dobogóról, így lettek 4-ek.

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Vízilabda – Rájátszás, idén csak a 13-16. helyért

A leányoknál újonc 1 korosztályban Tilinger Emese 2., újonc 2 korosztályban Balogh Antónia 7., Kocsis Emma 14., Horváth- Lengyel Julianna 14. lett. Csapatban a leányok 5. helyezést értéke el.

Gyermek korosztályban Monostori Botond 3., Nádasi Marcell 8. lett, Helmle Mátyással kiegészülve pedig 10. helyet szerezte meg a csapat.

Felkészítő edzők: Váci Vízmű SE edzői kollektíva, Tószegi Márta, Tószegi Andor, Kollár Zoltán és dr. Kocsis Tamás. ♦