Óriási sikerek a debreceni aquatlon magyar bajnokságon

VÁCI NAPLÓ/sport ♥ A szakosztály 2015. óta tartó történetének első csapat bajnoki címét ünnepelhette a Váci Vízmű SE. Az újonc1 korosztályban a vízmű csapata hatalmas, egy perces fölénnyel nyert a Debrecen és a Kiskunfélegyháza csapata előtt. A trió tagjai Tilinger Hunor, Nádasi Gergely és Szokol Kristóf.

Tilinger Hunor egyéniben is dobogóra állhatott, mindkét számban – úszásban is, futásban is – elért fantasztikus idejével felért a 3. helyre. Dobogóra állhatott hősies teljesítményével az újonc2 csapat (Monostori Botond, Hertel Máté, Nádasi Marcell) is, (a futás során Hertel Máté bukott, így némi orvosi ellátás után kellett teljesítenie a távot) akik szintén – nagy csapatokat letaszítva a dobogóról – a bronzérmet szerezték meg.

Értékes helyezéseket szerzett még Nádasi Gergely, aki 8., Kocsis Emma, aki 10., Monostori Botond, aki 11. lett. További helyezettek: Hertel Máté 14., Szokol Kristóf 14. Nádasi Marcell 18., Tilinger Emese 18., Horváth-Lengyel Julika 48., Sintár Viola 48., Kocsis Tamás 58., Rauscher Dóra 60., Pindes Bence 70., Bíró Levente 69., Horváth-Lengyel Samu 72.

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Vízilabda – Rájátszás, idén csak a 13-16. helyért

A Magyar Triatlon Szövetség honlapján (www.triatlon.hu) megtalálható eredmények alapján az egyesületi rangsorban a tavalyi 11. helyet megjavítva a 8. helyre jött föl, több nagynevű egyesületet is megelőzve.

Felkészítő edzők: Tószegi Márta, Tószegi Andor, dr. Kocsis Tamás. ♦