FOCI: döntetlen egy keményen védekező ellenfél ellen

labdarúgásMár csak egy pont előnnyel vezeti a megyei első osztályú bajnokságot a Vác FC, miután szombaton hazai környezetben csapatunk döntetlent játszott: Vác FC – Halásztelek FC 1-1.

Csapatunk gólját Tóth Gergely Csaba lőtte a 16. percben, amire tizenkét perc múlva válaszoltak a vendégek. A meccsre a nagy küzdelem volt végig a jellemző, a halásztelkiek foggal-körömmel küzdöttek a mezőnyben fölényt kiharcoló, de a kapu előtt a védelmi falba ütköző hazaiak ellen.

A mérkőzés kezdő sípszója előtt egyperces néma csenddel áldoztunk az egy héttel ezelőtt, tragikus körülmények között elhunyt Héger Ádám emléke előtt, aki a 2011/12-es idényben 16 alkalommal játszott a Dunakanyar-Vác kék-piros színeiben.

A bajnoki tabellát a váciak vezetik, 36 gólt rúgtak és mindössze 3-at kaptak, előnyük egy pont a második Tura előtt. ♦