Péntek esti gyorshír: a kézis lányok győztek, a focista fiúk itthon kikaptak

Az NB II pénteki mérkézősei közül minket természetesen a váci érdekelt, sajnos azonbanVácon nyert a Honvéd 3-2-re: Dunakanyar-Vác – Honvéd-MFA 2-3.  Gólszerzők:  Kostic 4., Rajic 14., 58., illetve Palásthy 18., Rusvay 78. perc.

Két találkozót rendeztek 16 órai kezdéssel pénteken a másodosztályban, keleten a Honvéd-MFA látogatott Vácra, és 3-2 arányban verte a második helyen álló hazaiakat. Nyugaton az előző fordulóban is vesztes Zalaegerszeg újra kikapott, a zalaiak Veszprémben kaptak ki 1-0-ra Homma Kazuo góljával.

Nagy örömünkre viszont kézilabdás lányaink az első osztályban győztek, ezúttal idegenben verték a Debrecent: DVSC-Fórum – Vác 30-32 (15-17). A Váci NKSE esélyesként lépett pályára és remek játékkal, nagy küzdelemben szerezte meg a győzelmet. Érdekesség, hogy a Békéscsaba és a Vác is 32-30-ra nyert, ráadásul mindkettő vendégként a női kézilabda NB I pénteki játéknapján. A játéknap harmadik összecsapásán a Fehérvár hazai pályán magabiztosan, 14 góllal győzött a BSE ellen. ♦